handel choinkami - opłacalny biznes?

Biznesplan, finanse na start, koncept, ryzyko. Co powinieneś wiedzieć zanim zarejestrujesz firmę w urzędzie.
Awatar użytkownika
ukulele
Posty: 72
Rejestracja: 30 cze 2019, 21:15

handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: ukulele »

Jak w temacie - poszukuję opinii o moim pomyśle na biznes. Mianowicie: myślę o tym, żeby handlować żywymi choinkami (drzewka typu jodła kaukaska, świerk + stojaki, sadzonki, elementy do pielęgnacji drzewek etc.). Już rozmawiałem z dystrybutorem choinek https://www.choinki.pl/ o możliwych cennikach. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w prowadzeniu takiego biznesu? Czy to jest opłacalne?
Awatar użytkownika
biurorachunk
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, 11:50

Re: handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: biurorachunk »

Ciężko stwierdzić. Najlepiej udać się do doradcy biznesowego, który pomoże w podjęciu decyzji. Taki biznes jest raczej sezonowy, a przynajmniej największe zainteresowanie klientów będzie w okresie przedświątecznym. Moim zdaniem jako dodatkowa forma zarobku - dobry pomysł. Jako główny - średnio.
http://www.biurorachunkowezysk.pl/
Awatar użytkownika
Klynton
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2019, 13:09

Re: handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: Klynton »

Moim zdaniem biznes taki jest opłacalny ale musisz pamiętać, że to sezonowy zarobek. Nie wiem czy da się zarobić na choinkach na cały rok :) Jeśli jednak zdecydujesz się na taką działalność to polecam kupić sobie taki namiot pawilon, który ochroni cię przed zimnem, wiatrem i opadami. Choinki sprzedaje się w zimie więc na dobrą pogodę nie ma co liczyć. Tanie namioty handlowe znajdziesz w ofercie firmy Halplan. Na ich stronie możesz zobaczyć dostępną ofertę.
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: Kochana »

A skoro już o choinkach mowa, to jakie wolicie - sztuczne czy żywe drzewka? Ja zdecydowanie bardziej wolę sztuczne choinki sklep internetowy Happenings.pl oferuje w tym roku naprawdę spory ich wybór, więc polecam się tam w wolnej chwili rozejrzeć :) Naprawdę warto :)
Awatar użytkownika
Mily_
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 0:29

Re: handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: Mily_ »

Mam przyjaciela, który interesuje się tymi sprawami. Na pewno coś doradzi.
Życie każdego z nas jest filmem, który zaczyna się kolorowo. Ale każdy koniec jest czarno-biały.
róbert

Re: handel choinkami - opłacalny biznes?

Post autor: róbert »

Wydaje mi się że handel to w ogóle opłacalny biznes :) na pewno nie jest łatwe zarządzanie handlowcami ale wszystko jest na spokojnie do ogarnięcia! :) są specjalne programy do pomocy i naprawdę dobrze to działa
ODPOWIEDZ