Praca po rachunkowości i finansach

Szkolenia dla pracowników i dla Ciebie. W co warto zainwestować?
Awatar użytkownika
Rui
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:17

Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: Rui »

Witajcie. Czy trafiłam na kogoś kto studiuje finanse i rachunkowość? Jak oceniacie realnie szansę na uzyskanie dobrej pracy po takim kierunku i gdzie najlepiej w ogóle szukać. Pomijam oczywstości jak banki czy biura rachunkowe
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: jonitka »

Wiesz, bardzo ogólnie piszesz , bo na rachunkowości jest mnóstwo kierunków, w każdym razie na mojej uczelni i każdy z nich ma nieco odmienną charakterystykę , która wpływa na późniejszy wybór zawodu
migdał

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: migdał »

Powiem Ci tak, ze znalezieniem pracy nie będzie żadnego problemu jeśli tylko odnajdziesz się w tej dziedzinie i przyłożysz do nauki. Mam koleżankę, która skończyła czeski , na II stopień wybrałą audyt finansowy, zrobiła tez podyplomówkę. Totalnie dwie różne branże, ale tak ją pokierowało życie, że musiała zmienić tor i nie żałuje podjętej decyzji. Teraz pracuje dla sporej koroporacji i jeździ po filiach europejski robiąc audyty :)
Awatar użytkownika
Rui
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:17

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: Rui »

jonitka pisze: ↑28 paź 2020, 20:01 Wiesz, bardzo ogólnie piszesz , bo na rachunkowości jest mnóstwo kierunków, w każdym razie na mojej uczelni i każdy z nich ma nieco odmienną charakterystykę , która wpływa na późniejszy wybór zawodu
mogłabym się spytać na jakiej uczelni studiujesz?
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: jonitka »

W Warszawie na AEH i tutaj u nas sporo jest kierunków na finansach i rachunkowości. Ja jestem na analityce finansowej I stopień, przyjaciel robi bankowość. On sobie chwali, ja też nie narzekam, bo zajęcia są ciekawe i nastawione w ogromnej mierze na praktyce. Też sobie nieco znajomości wyrobiłam w międzyczasie i planuję na pół etatu iść robić sobie już doświadczenie w zawodzie
wacław

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: wacław »

Dołączę się do dyskusji bo też studiuję na Akademii ekonomiczno-humanistycznej w Warszawie, to mój drugi pick, w zeszłym roku byłem na publicznej uczelni, ale to był strzał w kolano. Tutaj zdecydowanie bardziej odpowiadają mi wykładowcy i rozkład zajęć. Posłuchaj co piszą starsi koledzy, bo wiedzą co mówią :)
Awatar użytkownika
Rui
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:17

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: Rui »

Dzięki wielkie, ogromnie mi pomogliście, bo szczerze jest teraz taki wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować. Czy to co wybiorę będzie trafione czy może nie? Ale widzę ogromnie chwalicie i mnie to przekonuje :)

jak zbudować schody drewniane
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: jonitka »

Tak naprawdę nikt Ci nie odpowie na pytanie czy dobrze trafisz z kierunkiem, bo to dopiero w praniu wyjdzie. Są przecież studenci, którzy rezygnują z czasem bo to nie dla nich. Ale nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz. A Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie daje naprawdę duże możliwości i nauka tutaj jest bardzo przyjemna i to nie tylko ze względu na ciekawe zajęcia, ale też ludzi
Awatar użytkownika
Rui
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:17

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: Rui »

masz rację :) a jednak ciągnie mnie do pracy w finansach to spróbuję moich sił. fajnie, że piszesz o atmosferze, bo przecież studia to nie sama nauka, te lata młodości przydaloby się fajnie spędzić i poznać ciekawych ludzi. liczę na to :)
Awatar użytkownika
aleks
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:19

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: aleks »

Zawsze można objąć stanowisko kierownicze :) Jednak mimo wiedzy, ważne są także odpowiednie umiejętności. Jakie? Dowiecie się z tego artykułu https://www.cludo.pl/10-umiejetnosci-kt ... m-coachem/ Wszystko zostało bardzo dokładnie opisane, także polecam przeczytać w wolnej chwili.
bławatek

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: bławatek »

super że na wątek trafiłam bo szukam informacji o AEH. mam pytanie jak to jest z finansami, bo to prywatna uczelnia prawda? jest szansa na jakąś dopłatę, pomoc dla uboższych studentów?
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: jonitka »

Rui pisze: ↑08 gru 2020, 21:59 masz rację :) a jednak ciągnie mnie do pracy w finansach to spróbuję moich sił. fajnie, że piszesz o atmosferze, bo przecież studia to nie sama nauka, te lata młodości przydaloby się fajnie spędzić i poznać ciekawych ludzi. liczę na to :)
Wejdź sobie na stronę AEH w Warszawie, tam jest info o rekrutacji. Teraz jest dość sporo taniej jakbyś chciała aplikować - do końca miesiąca jest promocja
piał

Re: Praca po rachunkowości i finansach

Post autor: piał »

Drodzy moi podjęłam decyzję o wyjeździe do pracy za granicę, interesują mnie Niemcy. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi starszymi i chorymi, mam wykształcenie medyczne i skończyłam wiele kursów. Możecie podzielić się namiarem na sprawdzone agencje pracy, gdzie warto szukać zleceń ? Słyszałam sporo dobrego o MG Solutions. Dacie znać?
ODPOWIEDZ