infekcje intymne

O życiu i o biznesie.
Awatar użytkownika
marta
Posty: 49
Rejestracja: 18 cze 2019, 23:08

infekcje intymne

Post autor: marta »

co na nawracajace infekcje intymne? jak sobie poradzic?
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: infekcje intymne

Post autor: Kochana »

Niestety infekcje okolic intymnych mogą się pojawić nawet wtedy, kiedy bardzo dbamy o higienę. Ja w sytuacji kiedy widzę, że zaczyna dziać się coś niedobrego, stosuję Octenisept, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. I zazwyczaj wtedy wizyta u lekarza wcale nie jest mi potrzebna ;)
Awatar użytkownika
praktyczna
Posty: 66
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:41

Re: infekcje intymne

Post autor: praktyczna »

Myślę że warto się zbadać dokładniej bo takie infekcje mogą być też skutkiem np zakażenia wirusem hpv, zrobienie cytologii nie zaszkodzi bo jakby wyszły jakieś nieprawidłowości możesz stosować żel papilocare, który pomaga wyleczyć zmiany na szyjce które wywołał wirus
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2019, 17:48

Re: infekcje intymne

Post autor: foxi »

Dla wielu osób infekcja intymna to wstyd. Nie bardzo to rozumiem ale tak jest. Zdrowie intymne jest także istotną kwestią w naszym życiu. Infekcje intymne zdarzają się i będą się zdarzały, co do tego nie mam wątpliwości.Chodzi o to byśmy umieli się zachować , wiedzieli czym to leczyć i jak aplikować. Damy radę.
Bińka

Re: infekcje intymne

Post autor: Bińka »

A ja chciałabym jeszcze dopytać w tym wątku, jeśli można, czy któraś z Was miała problem z suchością pochwy? Jak sobie z tym poradzić?
Bożena

Re: infekcje intymne

Post autor: Bożena »

Miałam problem z suchością, co było spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi. Farmaceutka poleciła mi globulki Vagisan, stosuję każdego dnia. Wydaje mi się, że już odczuwam znaczną poprawę.
Awatar użytkownika
Pepi983
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2020, 20:56

Re: infekcje intymne

Post autor: Pepi983 »

Nie łatwo jest z nich wyjść, a żeby tak się stało trzeba znaleźć dobry preparat, co też nie jest łatwe. Aby nie eksperymentować, polecam sięgnąć po pewniaka - Octenisept. U mnie największym plusem jest to, że zawsze jest obecny w mojej apteczce, a jego stosowanie nie powoduje dyskomfortu jak maści i globulki.
Awatar użytkownika
bajka
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:32

Re: infekcje intymne

Post autor: bajka »

Warto tez im zapobiegac :) ja np dbam o odpowiednie nawilzenie pochwy by uniknac obtarc czy podraznien stosujac zel nawilzajacy feminum. On w skladzie ma tez kwas mlekowy ktory dziala antyinfekcyjnie. Wystarczy doslownie kropla i uczucie dyskomfortu mija a nawilzenie pozostaje na dlugo nie pozostawiajac plam na bieliznie :)
Awatar użytkownika
emi8989
Posty: 104
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:39

Re: infekcje intymne

Post autor: emi8989 »

Na pewno nie należy lekceważyć infekcji intymnych. Ja, gdy tylko zauważę pierwsze jej objawy - swędzenie albo pieczenie miejsc intymnych, od razu sięgam po Octenisept. Preparat ma działanie odkażające, więc stopuje rozwój infekcji, a do tego ta długo nie powraca.
płak

Re: infekcje intymne

Post autor: płak »

Sama doskonale wiem, że jeśli chodzi o kręgosłup to jeśli nie zadbamy o niego już teraz to z czasem będzie nam coraz trudniej to zrobić. Dlatego też jak pojawiły się u mnie pierwsze problemy z kręgosłupem więc chcę się za to zabrać. Ale takie są kolejki oczkujących, że nie wiem czy w ogóle warto. Wtedy znajoma poleciła mi te CM Gamma na Mokotowie w Warszawie, gdzie mają bardzo dobrej jakości sprzęt i specjalistów. Mimo iż jest to prywatny szpital, to wolę zapłacić i mieć fachową pomoc od razu niż czekać na cokolwiek. Bo teraz na SORze, to się cyrki dzieją...
miśka.a

Re: infekcje intymne

Post autor: miśka.a »

Tak naprawdę to nie da się tak w 100% uniknąć infekcji intymnych. Czasem to naprawdę niedużo trzeba żeby pojawił się problem. U mnie zaczęło się od suchości pochwy, a to spowodowało pieczenie, swędzenie i podrażnienia, sam seks był bolesny. W moim przypadku pomogła cicatridina. Kwas hialuronowy w składzie ma bardzo korzystne działanie. Raz dziennie przed snem wystarczy stosować. Z resztą w ulotce wszystko jest.
Baśka22

Re: infekcje intymne

Post autor: Baśka22 »

Przede wszystkim skontaktować się z lekarzem specjalistą a po wyleczeniu stosować prezerwatywy Jakby nie było to chronią przed przenoszeniem chorób a o to chyba chodzi. Koszt zakupu niewielki i na pewno wychodzi to taniej niż leczenie infekcji intymnych. Prezerwatywy dostaniesz w każdej drogerii czy stacji benzynowej.
Wałka

Re: infekcje intymne

Post autor: Wałka »

Bożena pisze: ↑30 lis 2020, 23:13 Miałam problem z suchością, co było spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi. Farmaceutka poleciła mi globulki Vagisan, stosuję każdego dnia. Wydaje mi się, że już odczuwam znaczną poprawę.
Gdzieś już mi się obiła ta nazwa o uszy, możesz powiedzieć, czy potrzebuję na te globulki Vagisan receptę od ginekologa?
Dżesika

Re: infekcje intymne

Post autor: Dżesika »

Ale na co tu jeszcze czekacie? Przecież w tym aspekcie powinnyście jak najszybciej skorzystać ze wsparcia lekarskiego. Moim zdaniem może być to dla Was kluczowym tematem, dlatego też koniecznie zwróćcie na to uwage i skorzystali z takich środków jak https://ktomalek.pl/produkty-przeciwgrz ... RCWZZxxTSs Chodzi w końcu o to, byście byli w stanie jak najszybciej usunąć ten problem.
ODPOWIEDZ