Pomoc w uzależnieniu

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Anitka
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2019, 13:06

Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Anitka »

Zastanawiam się, jak długo może potrwać terapia uzależnienia. Czytałam trochę o Ośrodku Wiosenna i tam jest akurat możliwość leczenia stacjonarnego oraz niestacjonarnego. Chciałabym, aby wybrała się tam moja sąsiadka, która ma poważny problem z nadużywaniem leków. Czy skoro rodzina się nią nie interesuje, to ja mogłabym jej jakoś pomóc? Poradźcie mi, proszę, w tej kwestii.
Awatar użytkownika
kaja
Posty: 44
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:30

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: kaja »

No pewnie, że od odpowiedniego ośrodka zacząć powinniśmy, jeśli ktoś nam bliski, albo my sami, jesteśmy uzależnieni. W sieci znajdziemy ich kilka, ale jeśli chcemy wybierać w najlepszych, to pomoże nam ten Ranking Ośrodków Terapii . Oceny ośrodków są, więc o każdym od razu dowiecie się, czy skuteczny, czy też nie.
Awatar użytkownika
myszka00
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:21

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: myszka00 »

Dziś niestety choroba alkoholowa pozostaje wciąż nierozwiązanym problemem. Wiele jest przyczyn, z których rodzą się problemy takie jak uzależnienie od alkoholu. Jest to choroba, którą niezwykle trudno zwalczyć. Dziś każdy uzależniony ma szansę skorzystać z Ośrodka chociażby ośrodek terapii Forest oraz usług wielu terapeutów, którzy zajmują się rozwiązaniem problemu, który stanowi podłoże naszego uzależnienia.
Awatar użytkownika
passa
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:25

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: passa »

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi popada w alkoholizm gdyż za dużo zajęć na siebie bierzemy i często nie radzimy sobie z tym. Ale to nie jest żadne wyjście gdyż alkohol nie załatwi tego wszystkiego za nas. Aby pomóc takiej osobie należy przekonać ją że alkohol nie jest dobrym rozwiązaniem problemów i że potrzebuje pomocy specjalisty. W Ośrodku Nefo z pewnością jej pomogą gdyż mają tam specjalistów którzy mają doświadczenie i wiedza jak do takiej osoby dotrzeć
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:52

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Pamela »

warto też być pod czujnym okiem psychologa, bo sytuacje są różne jak wiadomo a nasze zdrowie psychiczne rowniez jest wazne. W Nowym Modlinie dziala prywatna klinika Medox http://medox.org.pl/ - gdzie skupiaja wedlug mnie najlepszych psychologów . Mysle ze pomogą każdemu kto ma problem z alkoholizmem

pilz pnoz s4
Awatar użytkownika
Piotrowski
Posty: 66
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:54

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Piotrowski »

Teraz wielkim zagrożeniem są wszelkiego rodzaju dopalacze. Szczególnie, że sięgają po nie coraz to młodsze osoby. Tutaj https://nazdrowo.pl/porady/a1581-dopala ... aleznienia poczytajcie sobie o tym, jak wyjść z uzależnienia. Wchodzi się w nie raz dwa, a droga wyjścia jest dużo trudniejsza i bardziej kręta.
Awatar użytkownika
matylka
Posty: 244
Rejestracja: 23 gru 2019, 10:40

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: matylka »

Ale o czym tutaj debatować? Jeśli potrzebujecie wsparcia psychologa, to koniecznie wybierzcie dobry gabinet. Ja mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://www.joannamuszak.pl/ w Katowicach i sami się przekonali, dlaczego to tak dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Alina
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:07

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Alina »

Nie chcę się bawić w psychologa, bo nim nie jestem, ale każdy wie, że sama terapia nie pomoże, jeśli alkoholik nie będzie chciał sam sobie pomóc. Dlatego trzeba załatwić jak najlepszy ośrodek terapii uzależnień, dobrego psychologa, przyda się też pomoc anonimowych alkoholików. Jednak innym ciekawym rozwiązaniem jest wszywka alkoholowa. Gwarantuję, że jest to skuteczne, bo nikt nie chce umrzeć, a wystarczy niewielka ilość alkoholu, aby sobie zaszkodzić.
Awatar użytkownika
Rui
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:17

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Rui »

Walka z uzależnieniem jest łatwa, ale sama chęć wyjścia z nałogu to już naprawdę dużo. Proces zaczyna się od oczyszczenia organizmu o czym można przeczytać na https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/ , a następnie wstrzemięźliwości. Głównie jest to walka z samym z sobą imożna ją wygrać
Awatar użytkownika
ślimak
Posty: 60
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:42

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: ślimak »

Przede wszystkim pomóc można osobie która tego chce. Bo na siłę to nic dobrego nie zdziałamy. Dlatego też na samym początku dobrze jest przekonać osobę uzależnioną o powadze sytuacji w której się znalazła. A dopiero potem możemy zabrać się za szukanie jakiegoś dobrego ośrodka. Moja mama twierdzi, że bardzo dobrym ośrodkiem jest Detoks Fenix Bo jest to najstarszy ośrodek w Polsce zajmujący się uzależnieniami. Poza tym mają bardzo dobrze wyszkolony personel medyczny co według niej także ma bardzo duże znaczenie
Awatar użytkownika
Kazoo
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2020, 15:19

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Kazoo »

Jeśli chodzi o uzależnienie od papierosów, to można spróbować przerzucenia się na papierosy elektroniczne. Ja w ten sposób rzuciłem nikotynę, ale sam nawyk palenia mi został - ale już na elektronicznych. Mam dwa rodzaje - jeden taki, który robi mało dymu, a drugi do zabawy z dymem, który doskonale się do tego sprawdza. Polecam sklep https://cloudshop.pl/, jeśli ktoś by chciał też tak spróbować - najwyższej jakości papierosy elektroniczne, olejki itp.
Awatar użytkownika
Gosik
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2020, 15:56

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Gosik »

Jeżeli osoba uzależniona nie chce pomocy to sprawa mocno się komplikuje. W przypadku gdy jednak uda nam się ją przekonać na fachową pomoc to warto znaleźć odpowiedniego terapeutę lub ośrodek. Uzależnienia najlepiej leczy się w miejscach, w których nie mamy dostępu do używek. Jeżeli szukacie sprawdzonego miejsca z super kadrą psychologów i terapeutów to Ośrodek Terapii Wiosenna powinien was zaciekawić.
Awatar użytkownika
Gosik
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2020, 15:56

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Gosik »

.
Awatar użytkownika
Alina
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:07

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Alina »

skuteczna pomoc w uzależnieniu alkoholowym może zapewnić ci esperal zaszywany w warszawie? - jest to lek disulfiram polskiego producenta :) przeczytaj o tym więcej w necie
Jaś77

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Jaś77 »

Leczenie alkoholizmu to długotrwały proces, choroba alkoholowa wymaga specjalistycznego podejścia. Ze względu na podłoże psychiczne.
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: jonitka »

Z tego co słyszałam odtruwanie alkoholowe Nowy Dwór Mazowiecki - w tym miejscu jest bardzo polecane. Wiele osób właśnie boi się negatywnych skutków odstawienia alkoholu jak ból głowy, drżenie mięśni, wymioty i tym podobne. Dzięki detoksowi przeprowadzanemu przez personel medyczny efekty te są zminimalizowane
mijankiś

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: mijankiś »

Zdecydowanie detoks alkoholowy będzie tutaj skutecznym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać o ty, ze leczenie alkoholizmu to długotrwały proces ze względu na możliwości postępowania choroby alkoholowej. Lepiej zabezpieczyć się za pomocą wszywki alkoholowej i podda się terapii awersyjnej przy użyciu esperalu.
Karoń

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Karoń »

Anitka pisze: ↑11 gru 2019, 14:58 Zastanawiam się, jak długo może potrwać terapia uzależnienia. Czytałam trochę o Ośrodku Wiosenna i tam jest akurat możliwość leczenia stacjonarnego oraz niestacjonarnego. Chciałabym, aby wybrała się tam moja sąsiadka, która ma poważny problem z nadużywaniem leków. Czy skoro rodzina się nią nie interesuje, to ja mogłabym jej jakoś pomóc? Poradźcie mi, proszę, w tej kwestii.
W Warszawie pomoc uzyskasz w klinice Medyczny Detox. Polecam, bardzo dobrzy specjaliści, sympatyczni i wyrozumiali ludzie, którzy pomogli mojemu bratu.
Bożena

Re: Pomoc w uzależnieniu

Post autor: Bożena »

Najważniejsze to podejść do tego tematu na poważnie. Właśnie dlatego powinniśćie już teraz pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia dobrych psychiatrów. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i dowiedzieli się, w jaki sposób moglibyście uzyskać wsparcie w takich klinikach.
ODPOWIEDZ