Pomysl na działalność

Masz pomysł na biznes albo dopiero szukasz? Napisz o tym.
selmi

Pomysl na działalność

Post autor: selmi »

Generalnie na co dzień zajmuję się pośrednictwem kredytowym a w szczególności pomagam moim Klientom pozyskać kredyt hipoteczny. Ustawowo, moja praca dla Klienta jest bezpłatna, Klient ma dobraną ofertę pod jego potrzeby i możliwości a mnie wynagradza bank w którym Klient zdecyduje się na kredyt. Bank nie ma prawa oferować innych ofert bezpośrednio niż te które proponowane są przez pośrednika więc Klient zyskuje na tej współpracy.
Chciałabym jednak trochę rozwinąć biznes w kierunku pozyskania przynajmniej częściowo jakiegoś dochodu pasywnego. Myślałam tu o poradnikach i szkoleniach o tym w jaki sposób samodzielnie Klient może dobrać najlepszą ofertę dla siebie. Coś co poprowadzi Klienta krok po kroku przez cały proces kredytowy i przygotuje do niego. Co o tym sądzicie?
number

Re: Pomysl na działalność

Post autor: number »

W momencie, kiedy kredytobiorca bezpośrednio nie musi zapłacić pośrednikowi(o czym powszechnie wiadomo), taki poradnik musiałby raczej oscylować wokół ogólnych tematów, pozwalających zrozumieć samą istotę kredytów, jak również na co zwrócić uwagę u pośredników, jak odnaleźć tego dobrego pośrednika i inne ogólne pytania dla zwykłego zjadacza chleba. Sam e-book o tym jak wybrać samodzielnie kredyt raczej się nie sprawdzi w grupie docelowej, gdyż bankowość ma wiele "kruczków", nie jest zbyt łatwą dziedziną dla znacznej części społeczności, a samo ryzyko spoczywające na osobie decydującej samodzielnie jest niezwykle wysokie. Zdecydowana większość osób taką decyzję, jak kredyt na kilkaset tysięcy złotych, woli skonsultować z osobami, które posiadają realne doświadczenie w branży(szczególnie, że z ich punktu widzenia jest to darmowe), czyli z pośrednikami.
Można oczywiście próbować na przykładach wytłumaczyć co oznacza zmienna stopa procentowa, co oznacza gwarancja stałej stopy na x lat, w jaki sposób stała stopa procentowa wpływa na spłatę kapitału, można porównać te dwa typy na przykładzie dwóch kredytów(najpopularniejszych z doświadczenia). Czy 5-letnia gwarancja stopy(chyba najpopularniejsza) jest rzeczywiście warta "swojej ceny".
https://gizmi.io/pl/jak-zrobic-ankiete-na-facebooku/

Może warto jest stworzyc ankietę na facebooku, aby zobaczyć co sądza o tym inni?
Maria88

Re: Pomysl na działalność

Post autor: Maria88 »

Moim zdaniem ciekawe pomysły na biznes to na przykład wynajem. Na przykład wynajem maszyn, wynajem motocykli, wynajem samochodów pod leasing lub przestrzeni mieszkaniowej i użytkowej. Jak dla mnie to dochód pasywny, bo w sumie zarabia się samo :lol:
sarte

Re: Pomysl na działalność

Post autor: sarte »

Leasing jest możliwy nawet na start działalności. Kwestia odpowiedniego człowieka, który ogarnie finansowanie.
Macie namiar na Filipa - https://leasing24.poznan.pl. W moim przypadku wyglądało to tak, że musiałem ogarnąć niewielki wkład własny i dostaliśmy finansowanie takiego modelu auta, jaki chcieliśmy.
Ale też wcześniej od innych słyszeliśmy, że się nie da... chyba jednak kwestia specjalisty.
zatanczezaniołami

Re: Pomysl na działalność

Post autor: zatanczezaniołami »

Ja to pamiętam, że sporo osób miało problem z budowaniem samego siebie i tego, co chcą w domu mieć. No i ja uważam, że naprawdę wiele sobie na ten temat powiemy, sprawdzając porady takie jak https://bif24.pl/ . Mam nadzieję, że będziecie w tym względzie mocno zmieszani. Chodzi mi o to, że jednak budowanie tego jest dla mnie ważne.
trzelinkaaa

Re: Pomysl na działalność

Post autor: trzelinkaaa »

No dobra, a jak Wam powiem, że dla mnie atmosfera w pracy jest ważna, to co powiecie? Na pewno fajnie będzie sobie o tym powiedzieć. Ja nawet moich pracowników chcę wysłać na taki kurs: szkolenia mobbing. Wiecie, mają wiedzieć, na co nie mogą pozwolić swoim przyszłym pracodawcom./

pampers new baby mini
ODPOWIEDZ