Problem z uzależnieniem

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Anitka
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2019, 13:06

Problem z uzależnieniem

Post autor: Anitka »

Przeraża mnie fakt, że teraz coraz częściej widzi się w różnych miejscach osoby uzależnione od różnych nałogów. Oczywiście najbardziej chyba powszechnym jest alkoholizm, ale i tak powinno się leczyć wszystkie ich rodzaje. Nawet jeśli mamy wątpliwości, czy dana osoba ma jaki problem to najlepiej skierować ją do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Tam specjaliści będą wiedzieć jak profesjonalnie się nią zająć.

konopia siewna cena
Awatar użytkownika
myszka00
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:21

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: myszka00 »

Oczywiście jest to poważne uzależnienie i są metody, aby Ci pomóc. Po to właśnie powstał Ośrodek Terapii Forest. Specjaliści, którzy tam pracują, skutecznie leczą różnego rodzaju nałogi. Wystarczy się z nimi skontaktować, a na pewno Ci pomogą. Mam znajomą, która jest zakupoholiczką, chce się jak najszybciej zgłosić do tej placówki. Nie jesteś naprawdę sama ze swoim problemem.

aparat telefoniczny cyfrowy
Awatar użytkownika
kszata
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2019, 17:32

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: kszata »

Jeśli mowa o ośrodkach terapeutycznych to najlepiej wybrać sprawdzony prywatny gdzie przyjmą od razu i fachowo pomogą. Zobaczcie na https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ jak taki ośrodek wybierać i na co patrzeć. Ważne by przyjmowali pacjentów w każdym wieku i mieli dobry zespół specjalistów. Wtedy jest szansa, że uda się szybko uzyskać skuteczną pomoc.
Awatar użytkownika
bajka
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:32

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: bajka »

pewnie warto by bylo pomyslec nad terapia. Jakbyscie szukali to w Wisle jest fantastyczny osrodek - Tratwa - naprawde specjalisci pierwsza klasa.

kontakt telefoniczny do ryanair
Awatar użytkownika
disaja
Posty: 58
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:23

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: disaja »

No niestety, każdy może mieć problem, ale dobrze, że są takie ośrodki terapii uzależnień jak Forest, które tak naprawdę mogą pomóc choremu wyjść z nałogu. Można tam korzystać z basenu, jazdy konnej, a nawet ktoś bliski może u nas nocować. Tylko my musimy chcieć się leczyć i brać na poważnie prowadzone zajęcia i terapie.
Awatar użytkownika
bobomisar
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, 8:09

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: bobomisar »

Może warto w takiej sytuacji udać się na jakiś odwyk?


______________________
zarabianie na perfumach
Awatar użytkownika
Kazoo
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2020, 15:19

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Kazoo »

Najbardziej powszechnym nie jest alkoholizm, a uzależnienie od papierosów - taka poprawka. Co więcej, ludzie często bagatelizują kwestie uzależnienia od papierosów i nie podejmują żadnych kroków do rzucenia nałogu aż do tragicznego momentu, w którym okazuje się, że mają wynikające z tego problemy - chociażby choroby układu oddechowego, nowotwory lub inne. Jeśli jednak ktoś chciałby rzucić, to chyba prostym i dość efektywnym rozwiązaniem jest spróbowanie przerzucenia się na elektroniczne papierosy - na każdym kroku praktycznie dostępne są sklepy sieci https://cloudshop.pl/, gdzie można kupić dobry jakościowo sprzęt i akcesoria. Zamówić można też przez internet, więc jeśli ktoś się zastanawia, to warto spróbować, bo dostępność jest ogromna.
Awatar użytkownika
Gosik
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2020, 15:56

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Gosik »

Moja siostra była uzależniona od narkotyków.. początkowo popalała trawkę ale wpadła w dość złe towarzystwo i się zaczęło. Często nie wracała na noc do domu a rodzice odchodzili od zmysłów. W końcu postanowiliśmy ją siłą zaciągnąć do ośrodka, niestety było to trudne ponieważ była już pełnoletnia. Jej takie życie odpowiadało ale do czasu. Trafiła do szpitala i to ją ocuciło. Lekarz zalecił odwyk i detoks w ośrodku Detoks Fenix.
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:52

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Pamela »

Może kojarzycie prywatną klinikę Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ ? Oni udzielają profesjonalnej pomocy w wielu przypadkach a miedzy innymi i w tej sytuacji będa bardzo pomocni. Warto siegac po profesjonalną pomoc, bo wkoncu chodzi tu o nasze zycie.
Awatar użytkownika
matylka
Posty: 244
Rejestracja: 23 gru 2019, 10:40

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: matylka »

W przypadku uzależnień, jedynym wyjściem są terapie czy odwyki. Nie ma co się łudzić, że można samemu poradzić sobie z problemem. Jeśli nie wiecie na jakiego terapeutę się zdecydować, to całkiem możliwe że na tej stronie https://najlepszeterapie.pl/kategoria/terapeuci/ znajdziecie osobę godną zaufania. Mój brat też tutaj szukał dla siebie terapeuty.
Kora

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Kora »

Czasem jedynym wyjściem z nałogu jest pobyt w specjalnym ośrodku i przede wszystkim detoks. Z doświadczenia wiem, że terapie dojazdowe nie sprawdzają się w przypadku ciężkich uzależnień ( zbyt dużo pokus dokoła ) . Pobyt w ośrodku i opieka terapeutów pozwala na wyjście z nałogu. Jeżeli szukacie dobrego ośrodka w którym wam pomogą to powinniście udać się do ośrodka Detoks Fenix.
Awatar użytkownika
Alina
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:07

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Alina »

nowy rok rozpocznij na trzeźwo... zaszyj sobie wszywkę esperal i miej spokój z uzależnieniem. Teraz w czasie pandemii masz na to znacznie wiecej czasu ;)
łodzianka

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: łodzianka »

Terapia, terapia i jeszcze raz terapia. Jeśli poważnie myśli się o pokonaniu uzależnienia trzeba udać się do ośrodka leczenia uzależnień. Podaję link do ośrodka terapii Forest, na Rankingu ośrodków terapii miał najlepsze opinie https://osrodek-uzaleznien.pl/
Oluśka

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Oluśka »

Cześć! Masz kogoś w rodzinie, kto jest uzależniony od alkoholu? Koniecznie skieruj tą osobę do ośrodka dla uzależnionych Forest. U mnie w rodzinie uzależniony był tata, który stracił pracę przez covida i nie mógł się pozbierać. Po terapii odsunął na bok alkohol, odzyskał chęci do życia a przede wszystkim znalazł lepszą pracę!
Elżbieta

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Elżbieta »

Niestety, takie problemy naprawdę się zdarzają. Jeśli i Was to dotknęło, to powinniście jak najszybciej zareagować. Dzięki pomocy terapeutów z https://psychomedic.online/ będziecie w stanie zdecydowanie lepiej poradzić sobie z powrotem do pełnego zdrowia. Właśnie dlatego nie powinniście dalej zwlekać, bo ten temat jest bardzo poważny.
Awatar użytkownika
brakan
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2019, 11:14

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: brakan »

Wydaje mi się, że nie ma co czekać i najlepiej zacząć czym prędzej leczenie. Wiem, bo mój znajomy przestał radzić sobie z nałogiem ale na szczęście pomogła terapia uzależnień Gdynia ma dużo dobrych placówek wystarczy tylko poszukać. Pamiętajcie, że pierwszy krok to przyznać się do uzależnienia i rozpoczęcie terapii. To żaden wstyd tylko walka o swoje zdrowie!
łaty

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: łaty »

jak wiadomo alkoholizm stanowi istotny problem Nie tylko dla samego uzależnionego ale także dla osób z jego otoczenia. bardzo często zdarza się że uzależnienie przejmuje kontrolę nad całym życiem chorego uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie. tego powodu podjęcie leczenia jest absolutnie koniecznie a wybór odpowiedniego ośrodka jest bardzo kluczowe. dlatego też Ja od siebie polecam Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo
asą

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: asą »

A no nie jest prosto, skoro się człowiek do czegoś przyzwyczaił. Dlatego wydaje mi się, że dobrze, jeśli możemy na przykład przemyśleć niektóre działania pod tym kątem, że w sumie nie będziemy potem mogli z czymś zerwać. A na nerwy lepiej stosować olej konopny https://konopteka.pl/ .
moniuś

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: moniuś »

Moja babcia jest uzależniona od cukru , słodzi po kilka łyżek herbatę i kawę . Lekarz jej zalecił aby zastosowała zamiast tego syrop daktylowy ponieważ jest o wiele zdrowszy nawet od słodzików. Znalazłam go w internecie w tym sklepie tutaj https://www.bee.pl/bio-planet-syrop-dak ... p5719.html . Zawiera on w swoim składzie jedynie daktyle oraz wodę.
Eluś00

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Eluś00 »

W tych czasach dużo młodzieży uzależnia się od grania na komputerze. Całe dnie spędzają przed monitorami. I jak pomóc takim dzieciom? Jeszcze w wieku buntu? Czy wybiorą się do ośrodka terapii uzależnień Nefo? Posiadają różne rozrywki podczas terapii, może to by ich przekonało.
Nocoń

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Nocoń »

Anitka pisze: ↑15 gru 2019, 11:59 Przeraża mnie fakt, że teraz coraz częściej widzi się w różnych miejscach osoby uzależnione od różnych nałogów. Oczywiście najbardziej chyba powszechnym jest alkoholizm, ale i tak powinno się leczyć wszystkie ich rodzaje. Nawet jeśli mamy wątpliwości, czy dana osoba ma jaki problem to najlepiej skierować ją do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Tam specjaliści będą wiedzieć jak profesjonalnie się nią zająć.
W Warszawie polecam klinikę Medyczny Detox, mojemu szwagrowi bardzo pomogli wyjść z alkoholizmu, dzięki ich wiedzy i podejściu nie pije już od 5 lat.
Ważka

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Ważka »

Problem z uzależnieniem ma większość z nas. Tylko, że nie każdy do tego się przyznaje otwarcie. A że ja staram się znaleźć jakieś rozwiązanie swojego problemu to oczywiście znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax. Jest to ośrodek w którym to bez problemu możemy podjąć walkę z naszym uzależnieniem. Także w takim przypadku warto rozważyć pobyt w takim ośrodku leczenia uzależnień.
Monika

Re: Problem z uzależnieniem

Post autor: Monika »

Też odnoszę wrażenie, że zwłaszcza w ostatnim czasie nasilił się problem alkoholizmu w społeczeństwie. Najnowsze statystyki szacują, że w Polsce żyje około 800 tysięcy osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej. Moim zdaniem to jednak lekarz powinien ocenić stan uzależnionego i dopiero na tej podstawie wybrać leczenie. Możliwości leczenia alkoholizmu jest obecnie kilka. Z tego co się jednak orientowałam, to uważam, że na pierwsze miejsce wyłania się zaszycie alkoholowe. Po głębszym zapoznaniu się z tematem na https://esperalszczecin.pl/wszywka-alko ... inoujscie/, myślę, że jest to warta rozważenia opcja.
ODPOWIEDZ