Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest otwarta grupa oraz do kogo kierowane są otwarte ubezpieczenia na życie. Sprawdź, czy Ty także możesz zostać beneficjentem takich ubezpieczeń. Na czym polegają? Kto z nich korzysta? Zapraszamy do lektury!
Otwarte ubezpieczenie na życie – co to?
Jeżeli miałeś okazję korzystać z grupowego ubezpieczenia na życie oferowanego przez zakład pracy, szybko zrozumiesz, czym jest i na czym polega otwarte ubezpieczenie na życie, znane także pod nazwą otwarta grupa. Jest to alternatywa ubezpieczenia w pracy, tyle że oferowana osobom, które nie mają zatrudnienia na warunkach umożliwiających skorzystanie z pakietu pracowniczego, np. są przedstawicielami wolnego zawodu.
Otwarte ubezpieczenie na życie, do którego przystępuje się prywatnie, różni się od tradycyjnego ubezpieczenia dla pojedynczych osób czy rodziny. Korzyścią tego produktu jest uzyskanie ochrony na wypadek różnych zdarzeń przy jednoczesnym płaceniu atrakcyjnej cenowo składki. Warto natomiast pamiętać, że niska cena oznacza adekwatnie niższe odszkodowanie.
Kto może skorzystać z otwartego ubezpieczenia na życie?
Otwarta grupa przyjmuje osoby w różnym wieku i o różnym statusie pracy. Ze względu na brak ścisłych kryteriów agencje ubezpieczeniowe mogą wprowadzać własne ograniczenia, np. dotyczące wieku lub stanu zdrowia, ponieważ są to czynniki podwyższające ryzyko doznania szkody.
Otwarte ubezpieczenie na życie jest idealne dla osób:
- pracujących freelancersko na umowę o dzieło oraz mających umowę zlecenie,
- pracujących na umowę o pracę w zakładzie nieoferującym ubezpieczenia firmowego,
- wykonujących zawód podwyższonego ryzyka,
- starych i już niepracujących,
- młodych i jeszcze niepracujących,
- niepracujących czasowo, np. ze względu na wychowywanie dzieci,
- bezrobotnych,
- prowadzących własną działalność gospodarczą.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.
Zdj. Shutterstock